Lenormand Kortos
Jei esate Lenormand kortų gerbėjas, arba tiesiog ieškojote šių kortų nusipirkti, galbūt jau pastebėjote, kad yra daugybė skirtingų kortų kaladės variantų. Šios variacijos skiriasi tiek kortų skaičiumi, tiek su kiekviena korta susijusiais vaizdais ir reikšmėmis. Daugybė Lenormand kortelių variacijų atsirado siekiant jas patobulinti ar pritaikyti asmeniniam naudojimui, tačiau nei viena iš šių derivatyvų nesusilaukė tokios sėkmės, kaip klasikinės Marijos Lenormand kortos.
Apie pačias kortas
Ponia Marie Anne Adelaide Lenormand (1772-1843 m.) buvo bene garsiausia XIX a. aiškiaregė. Ji buvo garsi dar savo gyvenimo metais ir su ja konsultavosi daugelis to meto aukšto rango asmenų.
Yra žinoma, jog ji naudojo vadinamąsias “Lenormand kortas”, kurios vėliau išpopuliarėjo Europoje. Kaladę sudaro 36 kortelės, kurių kiekvienoje yra tik vienas paveikslėlio motyvas (pvz., žiedas, namas, raitelis), išdėstytas tam tikra tvarka. Visos jos sunumeruotos nuo 1 iki 36, daugelis jų turi papildomus kortų paveikslėlius, kokius žinome iš žaidimo kortų (širdys, deimantai, pikai, kryžiai nuo 6 iki 10, valetas, dama, karalius, tūzas), ir (arba) eilėraščius, kurie susiję su atitinkamos kortos aiškinimu.
Visų Lenormand kortų tvarka ir numeracija yra tokia pati. Lietuviškų kortų versijose kartais pasitaiko nesutapimų vertime. Pavyzdžiui korta Nr. 12 “Paukščiai” kai kuriuose variantuose vadinama “Pelėdos”, kurios taip pat vaizduojamos vietoj kitų rūšių.
Pasitaiko Lenormand kortų variantų, kurie smarkiai nutolę nuo originalių XVIII ir XIX a. salonuose naudotų kortų. Taip pat yra variantų, kuriuose pridėta papildomų kortų, skirtų konkretiems tikslams, pavyzdžiui, meilei, karjerai ar pinigams. Šie variantai gali būti naudingi, jei ieškote daugiau įžvalgų apie konkrečią savo gyvenimo sritį.
Nesvarbu, kokias kortas mėgstate, tikrai rasite jums tinkančią Lenormand kaladę. Taigi skirkite šiek tiek laiko skirtingoms galimybėms ištirti ir raskite savo poreikiams tinkamiausią kaladę.
Šiame skyriuje yra parodyta keletas Marijos Lenorman kortų kaladžių variantų. Savaime aišku, čia nėra tokio didelio pasirinkimo, kaip pavyzdžiui Taro kortose.
Lenormand Kortų rūšys
Didžioji čigoniška kaladė
Gypsy Witch Fortune Telling Cards
Ant kiekvienos kortos yra trumpas aiškinimas. “Gypsy Witch(R)” burtų kortų kaladėje rasite lengvai išmokstamą būrimo metodą. Kiekviena “Gypsy Witch(R)” korta yra sunumeruota ir ant jos pavaizduota simbolinė kortelės reikšmė. Atskiros kortų reikšmės taip pat užrašytos ant kortų paviršių. 55 kortų pakuotėje yra nedidelė instrukcijų knygelė, kurioje pateikiami du kortų išdėstymo būdai: trumpam ir ilgam skaitymui. Kiekvienos kortos reikšmė nustatoma pagal jos kontekstą ir vietą išdėstymo schemoje. “Gypsy Witch(R) Fortune Telling Cards” (liet. “Čigonės raganos”) kortos sukurtos remiantis spėjimo sistema, priskiriama XVIII a. prancūzų mistikei ir aiškiaregei Marie Anne Lenormand. Ponios Lenormand pranašystės galios buvo žinomos visoje Europoje. Ji stulbinamai tiksliai nuspėjo Napoleono iškilimą ir žlugimą. “Gypsy Witch(R)” burtų kortos pirmą kartą buvo pristatytos 1903 m.
Mažoji čigoniška kaladė
Mlle Lenormand Fortune Telling Playing Cards
Ant kiekvienos kortos yra trumpas eilėraštis, kuris trumpai paaiškina kortos prasmę.
Mlle (Mademoiselle) Lenormand gimė 1772 m. Alensone, Prancūzijoje. Savo karjerą ji pradėjo kaip scenos artistė, o vėliau pradėjo dirbti profesionalia aiškiarege. Sakoma, kad ji galėjo tiksliai nuspėti ateitį ir turėjo nepaprastą gebėjimą skaityti žmonių asmenybes.
1801 m. ponia Lenormand išleido savo pirmąją knygą “Manuel de l’homme aux quarante cartes”. Šioje knygoje buvo surinkta 40 trumpų istorijų, kurių kiekvienoje buvo pavaizduota vis kita korta. 1810 m. ji išleido antrąją knygą “Le petit Jeu de Mlle Lenormand”, kurioje buvo pateikti nurodymai, kaip naudoti kortas spėjimui.
Marie Lenormand mirė 1843 m., tačiau jos darbas gyvuoja ir šiandien, kai naudojamos Lenormand kaladės kortos. Šiose kaladėse būna 36 kortos, o ne 78, kaip tradicinėse taro kaladėse. M. Lenormand darbas su būrimo kortomis padėjo suformuoti tai, kaip mes šiandien naudojame šią priemonę.
Mažoji čigoniška kaladė
Kitas šios kaladės variantas
Skirtingai nuo anos kaladės, šioje eilėraščiai pakeisti į paprastus žaidiminių kortų paveikslėlius.
Lenormand gyvūnų kortos
Dar vienas variantas – kortų paveikslėliai pakeisti įvariais gyvūnais.
Astromitologinė Lenormand kaladė
Kaladė turi 54 kortas. Jos aiškinimas visiškai kitoks, nei tradicinės Lenorman kaladės. Kiekvienas paveikslėlis padalintas į 7 dalis, kiekviename iš jų yra patalpinta: žaidiminė korta, žvaigždynas, lotyniškos abėcėlės raidė (kai kada su viena iš geomantinių figūrų), mitologinė scena, dvi žanrinės scenos (apatiniuose kampuose), apačioje per vidurį puokštė.